5. kolo - Mistrovské utkání 3. září 2022 16:00
Spartak Hluk 4:0 TJ Sokol Újezdec-Těšov
TJ Spartak Hluk-TJ Sokol Újezdec-Těšov 4:0

Od začátku bylo jasné jakou taktiku naordinoval svým svěřencům trenér Kroupa. V klidu rozehrávat na vlastní polovině, šetřit čas a brnkat našemu mužstvu na nervy. V obraně bylo až 8 hráčů, my jsme se těžko dostávali do pokutového území, centry ze stran hosté odvraceli. Nešly nám ani rohy, přestože Jak Uhlíř, tak i Lipoti jsou dobří hlavičkáři. Šanci však měl jak Bartošek, tak i David Zlínský, ale nebyly to tutovky. Ta přišla ve 32. minutě, kdy dostal za obranu ideální míč Bartošek a Pochylém nedal šanci. 1:0. Nadále jsme hosty tlačili, ale do poločasu se už nic nestalo. Hosté Pěgříma neohrozili ani jednou. Do druhého poločasu vystřídal Řiháček Martiše Romana a v 55.minutě pak Říša Vaďura, po dlouhé době zase v dresu Spartaku, Davida Zlínského. Říša nebyl na place ani 2. minuty, když se uvolnil na levé straně a přesně na malém vápně našel Lipotiho a bylo to 2:0. V 60. minutě jsme kopali roh a nejlépe se orientoval Skovajsík, který upravil stav na 3:0. Druhý poločas to byla hra kočky s myší, hosté hráli stále svůj fotbal, dopředu se netlačili, vzadu kombinovali a šetřili čas a Pěgříma za celý zápas neohrozili. Hosté měli problémy s rychlonohým Bartoškem, který mohl dát při troše štěstí i více branek. Mezitím nastřelil Sopůšek břevno Pochylého branky, balon se odrazil do ruky brankáře. V 80. minutě pak využil závaru před hostující brankou Uhlíř a zvýšil na konečných 4:0. Co k tomu dodat. Újezdec dnes nebyl pro nás soupeř, snad nám forma hráčů vydrží i do dalších zápasů. Sestava: Pěgřim, Hladiš (Kročil), Uhlíř, Lipoti, Skovajsík, Bartošek, Chodura (Přecechtěl), Sopůšek, Šimoník, Martiš (Řiháček), Zlínský ( Vaďura). V předzápase, bez Zlínského a zraněného Matejky, porazil dorost Uherský Brod B 3:2. Branky: Alfonso z P.K. Koníček, Pančík. V pátek prohráli starší žáci v Luhačovicích 2:3 branky: Hájek, Boček David, mladší vyhráli 4:0. Branky: Bacter, Hájek, Obal, Skuček. Dvojka vyhrála v Hradčovicích 4:0. Branky: Škorec 2x, Blaha, Kryl.