11. kolo - Mistrovské utkání 15. října 2022 14:30
Spartak Hluk 5:1 TJ Nedachlebice
TJ Spartak Hluk- TJ Nedachlebice 5:1

Je sobota 15.10.2022 a do Hluku přijely Nedachlebice, které byly na 4. místě. Předpokládal se vyrovnaný zápas, ale od začátku bylo naše mužstvo lepším mužstvem. V 10.minutě unikl po levém křídle Bartošek, nahrál přesně Řiháčkovi a stav se poprve změnil na 1:0. Když se ve 23. minutě postavil k trestnému kopu Kukla a nádherně balon zatočil do růžku Hájkovy branky bylo to 2:0. Za 5. minut dostal pěkný míč ve středu pole Bartošek, který uplatnil svoji rychlost a blafákem dal 3. naši branku.3:0 To však nebylo vše v 1. poločase. Ve 33. minutě hostující Pisklák udělal takovou falšovanou svíci, že vybíhající Hájek jen sledoval míč v síti. 4:0. Nedachlebice mohly bát rády, že to bylo jenom 4:0, protože další velmi dobré šance jsme sami zmařili, nebo zachraňoval Hájek. Do druhého poločasu jsme vkročili impozantně. V 49. minutě unikla po pravé straně Řiháček, našel volného Hladiše, který si odskočil do útoku, a bylo to 5:0. Za minutu kopal po faulu na Skovajsíka penáltu Chodura, ale kopl ji špatně. Příliš signalizoval, kde rána půjde a Hájek ho vychytal. Další šanci měl Bartošek, ale trefil jen tyč. Další velkou šanci měl střídající Matejka, ale při Hájkovi stáli všichni svatí. A když unikl Martiš Roman, který dal kličku Hájkovi ale jeho míč na brankové čáře vykopl obránce Nedachlebic, bylo to z naší strany vše. Byly i další šance, ale takto vyložené ne. Nedachlebice se vzchopily v závěru, kdy jsme prostřídali a nehráli jsme už s takovým nasazením. Soupeř mohl být rád, že to nebylo deset. Dostal se v závěru do dvou šancí. Nejdříve Vrták byl na hraně ofsajdu a šel sám na Pěgřima, který ho vychytal. Potom střílel Vrták trestňák, nastřelil tyč, naše obrana zaváhala a Hána snížil na 5:1. Vítězství zasloužené, věřím, že v takových výkonech mužstvo podzim ukončí. Nehrál kapitán Sopůšek, který je na ME amatérských mužstev v Belfastu v Severním Irsku. (Zlínský kraj je reprezentantem naší republiky). Spolu s ním je tam i trenér Aleš Zlínský, jako vedoucí mužstva. Zatím porazili v pondělí 10.10.2022 Švédsko 8:1, ve čtvrtek 13.10.2022 pak Wales 3:2. K postupu jim stačí v neděli v utkání se Severním Irskem remíza. Tím by postoupili na mistrovství Evropy, které se bude konat v příštím roce 2023. Sestava: Pěgřim, Hladiš, Lipoti, Uhlíř, Skovajsík (Kročil) Řiháček (Martiš), Chodura, Šimoník, Kukla, Bartošek, Zalubil (Matejka)

V neděli 16.10. 2022 hrál výběr Zlínského kraje na ME v Belfastu utkání o postup s domácím Severním Irskem a remízoval 1:1. Tento bod stačil výběru Zlínského kraje k prvenství a tímto si zajistil náš výběr účast na ME v roce 2023. Místo ještě není určeno. Velice moc dobrá reprezentace naší republiky. Je vidět, že amatérský fotbal má u nás v krji dobrou úrověň. Gratulujeme!

Naše dvojka poprve na podzim prohrála ve Vážanech, vysoko 4:1, když jedinou branku vstřelil Sabo. Dorost v neděli dopoledne porazil Napajedla 3:2. Branky: Fruhauf, Zlínský, Pančík. Žáci starší vyhráli v Dolním Němčí 8:0. Branky: Boček Marián 4x, Boček David, Stašek, Španihel, Hnilička. Mladší prohráli 7:3. Branky: Skuček, Dinčič, Zemek.