Přátelské utkání 25. února 2023 14:00
FC Veselí nad Moravou 1:4 Spartak Hluk
FC Veselí n. M. - TJ Spartak Hluk 1:4

V sobotu 25.2.2023 hrálo hlucké áčko další přípravný zápas ve Veselí nad Moravou s domácím celkem, účastníkem I.A. třídy Jihomoravského kraje. Hřiště ve Veselí je menší a už také poznamenané dobou. Tak i vypadal fotbal v 1. poločase. Zhuštěný střed hřiště, řada nepřesných přihrávek, žádné šance. nebyl to fotbal na dívání. My jsme byli fotbalovější, domácí vynikali urputností a bojovností. Jedinou branku vstřelil ve 40. minutě po kopu z rohu David Uhlíř. 0:1. Do druhého poločasu nenastoupili Škorec, Kukla, Zlínský, naopak nastoupili Horák, Matejka, Martiš. Druhý poločas byl už fotbalovější, měli jsme převahu, ale vytvořené šance jsme nevyužili. Až v 63. minutě to byl opět David Uhlíř, který si dobře naskočil na centr Zdeny Horáka a zvýšil na 0:2 Potom došlo ke střídání, kdy odešli Pěgřim, Skovajsík a Chodura, nastoupili Gašek, Kročil a Pančík. V 70. minutě poslal na branku domácích skákavou střelu Matejka a k překvapení všech míč skončil v síti 0:3. V 75. minutě jsme dobře zakombinovali na hranici pokutového území domácích a 16-letý Pančík vstřelil první branku za A tým. 0:4. Domácí se dostali ke slovu v 80. minutě, kdy po své pravé straně udělali pěkný útok, který zakončil domácí hráč přesnou střelou k tyči. 1:4. Byla to ze strany domácích jediná nebezpečná situace za celý zápas. Co nám utkání dalo? Že musíme hrát vždy zodpovědně, protože slabý soupeř neexistuje. Scházeli, zraněný Sopůšek a Hladiš. Sestava. Pěgřim, Škorec, Lipoti, Uhlíř, Skovajsík, Zelinka, Kukla, Chodura, Šimoník, Bartošek, Zlínský