Přátelské utkání 4. března 2023 14:00
Spartak Hluk 3:2 SK Boršice
TJ Spartak Hluk - SK Boršice 3:2

V sobotu 4.3.2023 hrálo hlucké áčko další přípravný zápas, tentokrát ve 14.00 hodin, ve Starém Městě. Soupeř z KP Zlínského kraje SK Boršice. Začátek se nám opravdu nevyvedl. Do 10. minut jsme udělali v obraně tři hrubé chyby, které však soupeř nepotrestal. Boršičané hráli dobře. Byli rychlejší, lépe si přihrávali. Prvních dvacet minut jsme se nemohli vůbec najít. Citelně scházel Sopůšek, který to umí ve středu zálohy rozhýbat a dá přesnou přihrávku. I když jsme se do nějakých šancí dostali, tak jsme byli na hrotu útoku neškodní. Všechny míče do pokutového území neměly koho najít, protože se tam nikdo nepohyboval. Tak skončil poločas. Po přestávce nastoupil místo Škorce Horák a místo Matejky pak Sopůšek. Druhý poločas byl už v naší režii. Nejdříve v 58 minutě po střele na branku od Bartoška, míč trefil ještě Kuklu a bylo to 1:0. Mezitím došlo k tomu, že rozhodčí Bartoň vytáhl jasný faul na Zelinku v pokutovém území na čáru šestnáctky a posléze zase faul Uhlíře jasně vně pokutového území, na pokyn laika pomezního, hráče z Boršic, nařídil P.K. Došlo ke strkanici mezi hráči a chvíli se nehrálo. Nakonec to byl trestňák, který hosté využili a vyrovnali na 1:1. Potom došlo k dalšímu střídání, kdy odešel Pěgřim, Kukla a Chodura, přišli Gašek, Zlínský a Martiš Roman. V 70. minutě se pěkně uvolnil Zelinka, který ideálně uvolnil Sopůška a ten se většinou nemýlí. 2:1. I potom jsme měli šanci stav navýšit, ale šance Bartoška, Zelinky, Sopůška a Zlínského nebyly využity. To hosté využili zpětné špatné přihrávky brankaři Gaškovi Zdeny Horáka a v 75. minutě stav znovu srovnali. 2:2. I potom jsme měli převahu, Boršičané chtěli vyrovnat a to se jim nevyplatilo. Do otevřené obrany se dostal Roman Martiš a nádhernou střelou vymetl vinkl Janečkovy branky.3:2. Jaký závěr? Vyvarovat se hrubých chyb v obraně a být důraznější v pokutovém území soupeře. Sestava: Pěgřim, Škorec, Lipoti, Uhlíř, Skovajsík, Zelinka, Kukla, Šimoník, Chodura, Matejka, Bartošek.