16. kolo - Mistrovské utkání 1. dubna 2023 15:30
Spartak Hluk 3:0 TJ Těšnovice
TJ Spartak Hluk - TJ Těšnovice 3:0 (0:0)

V sobotu 1.4.2023 se hrál v Hluku velmi důležitý zápas. Spartak hostil vedoucí Těšnovice. Od začátku byli domácí lepším mužstvem, ale v útoku byli hodně nedůrazní. Hosté přijeli pro bod a tomu podřídili celou taktiku. Obrana jim hrála spolehlivě a co prošlo pochytal brankář Zavadil. Byli i šance. Hosté chodili pouze do ojedinělých útoků a brankář Pěgřim neměl čím vyniknout. Hlučané gól dát mohli, ale střely a šance nevyužily. Do druhého poločasu vstoupili domácí dobře, dostali se po akcích Zelinky aBartoška do šancí, ale stále chyběl důraz před brankou, až přišla 53. minuta, kdy po ukázkové akci Sopůšek, Bartošek, Chodura, posledně jmenovaný dopravil míč konečně do sítě Těšnovic. 1:0. Hosté museli více útočit, což byla voda na mlýn domácím rychlíkům. Ani Zelinka ani Bartošek a ani Sopůšek z vyložených akcí neskórovali a stále viselo nebezpečí, že by se to mohlo vymstít. Až přišla 85 minuta a Roman Sopůšek se rozhodl vystřelit a tentokrát Zavadil zklamal.2:0 Neuplynula ani minuta a Zavadil musel střelou Bartoška jen vyrazit a všudybyl Sopůšek zavěsil pod břevno po třetí. Netrvalo to ani minutu a Sopůšek si mohl udělat rekord, když mohl mít hatrick za 4. minuty. Tentokrát byl ale Zavadil na místě. Jaké bylo utkání? Hosté prakticky Pěgříma neohrozili a mohou být rádi, že si Hluku neodvezli rukavici. Domácí si za druhou půlku zaslouží pochvalu. Utkání bylo velmi slušné, žlutá karta snad nebyla ani udělena. Sestava: Pěgřim, Škorec, Horák, Uhlíř, Skovajsík, Zelinka (Zlínský), Sopůšek, Kukla, Šimoník, Batrošek, Chodura Matejka).