18. kolo - Mistrovské utkání 16. dubna 2023 16:00
TJ Sokol Újezdec-Těšov 0:3 Spartak Hluk
TJ Sokol Újezdec - TJ Spartak Hluk 0:3

V neděli 16.4.2023 hrálo hlucké áčko svůj mistrák v Újezdci. Domácí trenér Kroupa naordinoval domácím Csaplarovu past, to znamená bránit v 9 lidech a spoléhat na brejky a na zkušeného Pomajbíka. Dokud měli domácí dost síly, stačilo to k tomu, že jsme se jen těžko dostávali k brankaři Pochylému. Přečkali jsme však okamžik, kdy Zelinkovu malou domů vystihl Pomajbík a trefil jen tyčku naší branky. To při nás stálo velké štěstí. I přes úpornou obranu jsme měli dost šancí, v nichž vynikaly tři, které byly tutové. Nejdříve Bartošek v sólu nedal, potom Zelinka v úniku trefil pouze břevno a tu největší Uhlíř, který z malého vápna překopl. Druhý poločas byl však jiný. Sopůška vysunuli trenéři na hrot, do zálohy přešel Chodura a hned to bylo znát. V 56. minutě si Sopůšek parkrát na levé straně vyměnil balon a pak nádherně trefil vinkl Pochylého branky. 01. Tímto se naše převaha ještě zvýšila, domácí jen odkopávali ve snaze najít Pomajbíka nebo Vaculu. Ale naše obrana pracovala spolehlivě. V 79. minutě založil na půlce akci Kukla, naběhl si do volného prostoru hned šel sám na Pochylého, byl však v pokutovém území podkopnut a Sopůšek se nemýlil.0:2. Další velké šance jsme nevyužili, zvláště Adam Zelinka měl vyloženou, ale přestřelil. Až v 88. minutě jsme kopali roh, domácí sice odkopli míč, ten se však vrátil do pokutového území přímo na nohu Uhlířovi a bylo to 0:3. Co k utkání? Ze začátku, když měli domácí sílu, tak jsme se těžko prosazovali, druhý poločas byla však moc velká převaha. Rozdíl ve fotbalovosti byl velký. Jen tak dále do dalších utkání. Sestava: Pěgřim, Škorec, Uhlíř, Lipoti, Skovasík, Zelinka (Přecechtěl), Šimoník (Matejka), Sopůšek, Kukla, Bartošek, Chodura.

V předzápase hrál náš dorost proti Uherskému Brodu -Újezdci (90% je z mužstva Uherského Brodu) a prohráli jsme 2:4. Při rozcvičce se zranil brankář Broňa Mitáček, tak musel jít do branky Martin Fruhauf. Tento hendikep nás stal tři laciné branky. Bez kvalitního brankáře se hraje špatně každému mužstvu. Byl to hodně vyhecovaný zápas, prohrávali jsme 1:0, za tři minuty David Zlínský vyrovnal mohli jsme jít i do vedení. Bohužel štěstí dnes při dorostu moc nebylo a za chvíli to bylo 3:1. Druhý poločas kluci moc chtěli, byli jsme lepší, snížili jsme Matejkou na 2:3 a vyrovnání bylo na spadnutí. Bohužel David Zlínský zbytečně fauloval protihráče uprostřed hřiště, za což byl vyloučen, čímž bylo o výsledku rozhodnuto Oslabený mladý tým inkasoval ještě jednou a tím skončilo i celé utkání. 4:2. Bylo to velmi tvrdé a vyhecované utkání, škoda toho, že se Broňa zranil, tím nám chyběl v poli i další zkušený hráč , jako je Martin Fruhauf. Mimo hru jsou totiž Martin Polách a Adam Koníček.