Zápasy
20. kolo - Mistrovské utkání 29. dubna 2023 16:00
TJ Pilana Zborovice 0:1 Spartak Hluk
TJ Pilana Zborovice - TJ Spartak Hluk 0:1

V sobotu 29.4.2023 hrálo hlucké áčko na půdě velmi ambiciózního celku ve Zborovicích. Od začátku byl jasné, že to bude hlavně taktický boj. Obě mužstva hrála se zabezpečenými obranami. V 5. minutě se svou rychlostí dostal před brankáře Haráska Zelinka, ale neprostřelil ho. Hra nebyla pro diváka nijak zajímavá. Domácí se díky pevnosti naší obrany nedostávali k nějaké vážné situaci, my jsme hrozili hlavně úniky Zelinky, ale najít správně postaveného našeho hráče byl problém. Domácí stačili vždy odvrátit. V 35. minutě po zmatku v naší obraně měli domácí největší šanci za celý zápas, ale přestřelili branku Pěgříma. Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva se stejnou taktikou. Přišla však 52. minuta a Zelinka byl faulován u pokutového území domácího mužstva. Těsně před tím dostal žlutou kartu, k překvapení všech přítomných na hřišti mu však rozhodčí udělil druhou žlutou karu, s vysvětlením v zápise. "Zveličování fyzického kontaktu-simulování." Od této doby byl zápas hodně nervózní. Rozhodčí si musel zavolat i oba trenéry, aby mužstva uklidnili. Domácí vycítili příležitost a začali dobývat naši branku, ale moc se jim nedařilo, Naše taktika a hra byla pro ně nepřekonatelná. My jsme se snažili o rychlé protiútoky až přišla 80. minuta, kdy dostal do souboje pěkný míč Bartošek, uplatnil rychlost, mezi tím se zjevil na malém vápně Skovajsík a Harásek neměl šanci.0:1.Na domácích byla vidět nervozita a beznaděj. Nepomohlo ani nasazení "žolíka" Ordoše. My jsme posledních pár minut takticky drželi i v 10 lidech míč u branky domácích, což byl paradox a tak jsme mohli oslavit cenné vítězství. Za taktický a bojovný výkon patří mužstvu poděkovat. Sestava: Pěgřim, Škorec, Lipoti, Uhlíř, Skovajsík, Zelinka, Sopůšek, Šimoník, Kukla, Bartošek, Chodura (Martiš Roman).

V neděli hrál svůj mistrák i dorost. Zajířděl do Boršic a zvítězil 5:1. Branky: Omelka 3x, Mauricio 2x. Zasloužené vítězství po velmi dobrém výkonu. Sestava: Fruhauf, Podškubka, Soviš, Polách, Hrabalík, Omelka, Pančík, Mauri, Havlík, Škorec, Matejka. Na střídání? Tesařík, Slovák, Hnilička. V sobotu vyhráli žáci starší s Napajedly 2:0. Branky: Boček Marián, Hnilička. Mladší vyhráli 2:1. Branky: Klabačka, Zemek. Dorost je první, starší žáci rovněž, mladší jsou na 3.místě

Dvojka hrála v neděli 30.4.2023 a porazila Popovice 23:0. Branky: Zalubil 4x, Machala Ondra 4x, Vozár 3x, Blaha Martin 2x, Gašek 1x, Kuřina 1x, Martiš Roman 2x, Martiš Tomáš 2x, Šorfa 2x, Pančík 1x, Sabo.Dvojka je první a usiluje o postup do OP. V pátek hraje semifinále v Hluku proti Bílovicím.