20. kolo - Mistrovské utkání 6. května 2023 16:30
Spartak Hluk 1:1 TJ Dolní Němčí
TJ Spartak Hluk - TJ Dolní Němčí 1:1

V sobotu 6.5.2023se hrálo v Hluku derby s Dolním Němčím. Slušná divácká kulisa, perfektně připravená hrací plocha, nervozita u obou týmů. Nejdůležitější zápas sezóny mohl začít. Hosté začali velmi sebevědomě, měli víc balon na svých kopačkách. My jsme se rozjížděli pomaleji. Přesto jsme po rohu mohli jít do vedení, tentokrát však Lipoti přestřelil. Potom Petr Tinka z trestného kopu ze šestnáctky hodně vylekal Pěgříma v brance. To bylo od hostů za poločas vše. Hodně byly mezi diváky diskutované ofsajdy našeho mužstva při kterých jsme mohli jít sami na Semanka. I diváci se shodli, že ten první se mávnout mohl, ten druhý nikoliv. Právě přitom druhém, kdy šel Tomáš Martiš sám na branku, byl zatažen za dres Liborem Kadlčkem. To mohla být rozhodující chvíle utkání. Hned v první minutě druhého poločasu uvolnil skvěle Tomáš Martiš Sopůška, ten "z oči voči" se Semankem, nedal. Semanko stačil levou rukou vyrazit. To samé se opakovalo za 10 minut, kdy šel sám na Semanka Martiš. Souboj vyhrál zase dolněmčanský brankář. Potom šel sám na branku Bartošek, ale v rozhodující fázi mu noha podklouzla. Vše si vynahradil v 75. minutě, kdy se dostal za obranu Dolněmčanů, obešel Semanka a dovezl míč do sítě. 1:0. Od této doby začal velký boj. mužstvo z Dolního Němčí přidalo na obětavosti a bojovnosti ve snaze utkání vyrovnat. Dlouho jsme situaci s přehledem zvládali. Až přišla 89. minuta, kdy hosté kopali roh, který jsme nestačili odvrátit pouze na roh. I ten druhý jsme odvrátili, i když tam byl souboj brankáře Pěgříma s dolněmčanským hráčem, možná i na písknutí faulu na brankáře. Při třetím rohu jsme však neuhlídali Petra Bobčíka, která dostal hlavou míč do sítě naší branky.1:1. Co k tomu dodat. Utkání jsme měli rozhodnout dříve, kdybychom proměňovali takto popsané vyložené příležitosti. Dolněmčanům se vyplatil risk , a proto z Hluku vezou bod. Sestava: Pěgřim, Škorec, Lipoti, Uhlíř, Skovajsík, Chodura, Sopůšek, Šimoník, Kukla, Bartošek, Martiš. U domácích se nestřídalo se, protože šlo o prestižní souboj. V předzápase obou soupeřů se utkali dorostenci obou týmu a tady domácí jasně Dolněmčany přehráli a zvítězili 4:0. Branky: Zlínský, Matejka, Pančík, Nemrava Dan.