22. kolo - Mistrovské utkání 14. května 2023 16:30
FC Koryčany 0:5 Spartak Hluk
FC Koryčany - TJ Spartak HLUK 0:5

Dne 14.5.2023 jelo áčko k důležitému zápasu do Koryčan. Ty jsme porazili na podzim 8:0, ale na jaře Koryčany posílili a dosáhli několika dobrých výsledků. Byla to nevlídná neděle, protože před zápasem začalo pršet a pršelo celý zápas i po něm. Scházel nám sice pro zranění Kukla, ale kádr je dostatečně silný, což jsme v zápase potvrdili. Domácí začali hodně zhurta a bojovně. Nám, stejně jako vždy scházel začátek. Poto se však všichni dostali do varu a ještě než jsme ve 12. minutě šli do vedení, jsme měli několik výborných šancí. V této minutě totiž Šimoník prostřelil domácí zeď a vedli jsme 1:0. To už jsme měli hru ve své moci, domácí jen nakopávali a čekali, zda se dostanou po nějaké chybě do dobré příležitosti. Přišla však 21. minuta a po rohu se krásně k tyči hlavou trefil Tomáš Martiš, který po více než roce dal zase branku v mistrovském zápase.0:2 Od této doby to byla hra na jednu branku. Domácí se sice snažili, ale tým není tak dobrý, aby mohl hrát s námi vyrovnaný zápas. Přišla 29. minuta a po další pěkné akci se na malém vápně ocitnul Chodura, pro kterého nebyl problém skórovat. To však nebylo do poločasu vše. Po dalším z rohů v 37. minutě prostřelil Lipoti vše a bylo to 0:4. O zápase bylo rozhodnuto. Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že se asi už nemůže nic stát. rozehráli jsme partii, kde domácí na nás nestačili, ale branky jsme nedávali ani z vyložených šancí. Až v 60 minutě prostřelil po úniku Bartošek domácího brankáře Rottera a upravil na konečný stav 0:5. Potom jsme prostřídali, dali jsme šanci třem dorostencům, Zlínskému, Matejkovi a Pančíkovi, přesto jsme měli hru ve své moci. Pančík se mohl zapsat i střelecky, kdy obešel i brankáře domácích, ale míč do sítě po šesté nedopravil. Závěr? Dneska jsme si zastříleli, vítězství mohlo být dvouciferné, ale snad jsme si nechali další střelecký prach pro další zápasy. Budeme ho potřebovat. Sestava: Pěgřim, Škorec (Pančík), Lipoti, Uhlíř (Zlínský) Skovajsík, Zelinka, Šimoník, Chodura. Sopůšek, Bartošek,Martiš (Matejka). V sobotu vyhrál dorost v Morkovicích 2:0. Branky: Matejka a vlastní. Domácí, třetí tým tabulky, nepustili naši kluci do žádné šance a tím mají stále velkou naději krajskou soutěž Zlínského kraje pro rok 2022-23 vyhrát. Dvojka porazila Sušice 1: 0, branka Blaha, a rovněž má velkou naději postoupit do OP. Uherskohradišťska. Starší žáci porazili Zlechov 4:0 a kráčejí k prvenství v krajské soutěži Zlínského kraje . Mladší žáci porazili Zlechov 8:2 a jen proto, že měli slabší podzim, tak jsou na 3.místě.