23. kolo - Mistrovské utkání 19. května 2023 17:30
SK SV Bojkovice 1:3 Spartak Hluk
SVVK Bojkovice - TJ Spartak Hluk 1:3

Tentokrát v pátek 19.5.2023 v 17.30 hrálo naše áčko svůj mistrák v Bojkovicích.

Začátek utkání tak jako vždy u našeho mužstva nebyl ideální. Domácí s plnými silami a velkou vůlí se ukázat proti Hluku začali nekompromisně. Ne, že by hráli nějaký technický fotbal. Nakopávali to na Martince, který neúnavně se snažil našim obráncům dělat těžkosti. Postupně se ale naše mužstvo přebralo otěže a chtělo hrát hlavně fotbal. Navíc domácí vzhledem k prohře 1:8 na začátku března nasadili na Bartoška kapitána Dolinu. Ne vždy se nám dařila přesná kombinace, ale bylo vidět, že jsme na tom fotbalově lépe. Přišla 37. minuta a po nádherné akci Lipoti, Martiš, Sopůšek posledně jmenovaný nedal domácímu brankáři Urbánkovi šanci. 0:1. Když se blížil konec poločasu přišel centr do pokutového, kde si krásně naběhl Tomáš Martiš a do protipohybu brankáře dal druhu naši branku. 0:2.Druhá půle začala pro nás katastrofálně. V souboji s Martincem upadl Lipoti, Martinec v pokutovém území zasekl míč a nezadržitelně skóroval. 1:2. trochu to s našimi hráči zatřáslo, domácím to vlilo krev do žil. Jejich fotbal byl, nakopávat do pokutového území a tam svojí bojovností dosáhnout cíle, vstřelení vyrovnávací branky. Míč jsme však na noze měli většinou my, vytvářeli jsme si doslova vyložené příležitosti, ale ten rozhodující gól jsme dát nemohli. Šance Zelinky, Bartoška, Sopůška, Martiše domácí obrana se štěstím odvracela. Přišla však 81. minuta a Tomáš Martiš šel po třetí na brankáře Urbánka a do třetice všeho dobrého dal svůj druhý a náš třetí gól. 1:3. Hodnocení. Zcela zasloužená výhra, která mohla být daleko vyšší, ale proměnit šance ne a ne. Buďme však skromní, každé vítězství se v Bojkovicích počítá. Nejlepší naši hráči dle mého názoru: Roman Sopůšek a Tomáš Šimoník. Jen tak dále i v Nedachlebicích v sobotu 27.5.2023. Sestava: Pěgřim, Kukla, Uhlíř, Lipoti, Skovajsík, Zelinka, Šimoník, Sopůšek, Chodura, Bartošek, Martiš. Bez střídání. Na lavce byli. gašek, Škorec, Matejka, Zlínský, Řiháček.