Přátelské utkání 16. července 2023 17:00
Rohatec 3:5 Spartak Hluk
TJ Slavoj Rohatec - TJ Spartak Hluk 3:5

V neděli 16.7.2023 jelo naše áčko do Rohatce, kde se utkalo s domácím mužstvem, účastníkem I.A. třídy Jihomoravského kraje. Krásné počasí, hodně však teplo nevadilo ani jednomu mužstvu. Ze začátku se hrálo oboustranně svižně. Domácí s několika posilami ze Slovenska a novým trenérem, se chtěli domácím divákům ukázat. Po 20. minutách se začala projevovat naše technická a kombinační hra. Zelinka na pravém křídle měl několik úniků, nedotáhl však akce do gólového zisku. Velkou šanci měl i Bartošek, ale ani on nedostal balon do domácí sítě. V 28. minutě se vydal na své sólo Škorec, už na naší polovině udělal dvě kličky, domácí obrana se rozestoupila a náš mladík obešel i brankáře, ale tyč zachránila domácí branku. Konec poločasu nám ale vyšel. V 38. minutě se dostal do dobré šance Dohnal (ten posílí v některých zápasech naše mužstvo) a jako zkušený harcovník si pohrál s obranou domácích a vstřelil první naši branku. 0:1. Za minutu předvedl Dohnal s Bartoškem skvělou souhru a bylo to 0:2. O další minutu později u toho byl znovu Dohnal a Kuklovi nezbylo nic jiného než míč dopravit do sítě domácího mužstva. 0:3 Domácí byli vtuto chvíli na ručník.Poločas je vysvobodil. Do druhého poločasu udělali naši trenéři Venca Uhlíř a Aleš Zlínský 6 změn. Odešli: Pěgřim, Škorec, Uhlíř, Chodura, Bartošek a Dohnal. Přišli: Gašek, Řiháček, Přecechtěl, a mladíci, Martiš, Matejka a Zlínský. Na stoperovi si zahrál i Zelinka s Lipotim. V 52. minut po pěkné akci mohl skorovat Zlínský, jeho střelu vyrazil brankář domácích, ale Matejka byl tam , kde měl být a bylo to 0:4. Za tohoto stavu a při takové výměně se samozřejmě dostali ke slovu i domácí a v 60. minutě střelou od tyče snížili na 1:4. V 65. minutě odešli Sopůšek, Kukla a Skovajsík, přišli: Škorec, Chodura a Bartošek. Byl to právě Bartošek, který na levém křídle unikl a David Zlínský vytřel vinkl domácí branky. Je zřejmé, že po takovém kolotoči hráčů  už taková převaha nebyla. Byl to však stále vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. My jsme své šance nevyužili, zato domácí využili našich chyb a nejdřívě snížili na 2:5, potom z přísně nařízené penálty ještě korigovali na 3:5. Co k tomu dodat. Utkání splnilo účel, zahráli si všichni hráči z kádru (scházel zraněný Šimoník a také Tomáš Martiš, který to zkouší v Uherském Brodě). Hráči ukázali kvalitu a nezklamali ani hráči, kteří nastoupili ve druhém poločase. Původní sestava: Pěgřim, Škorec, Lipoti, Uhlíř,  Skovajsík, Zelinka, Sopůšek, Chodura, Kukla, Bartošek, Dohnal.