Přátelské utkání 26. července 2023 18:00
Spartak Hluk 8:1 FK Baník Ratíškovice
TJ Spartak Hluk - FK Baník Ratíškovice 8:1

Ve středu 26.7.2023 hrálo áčko další přípravný zápas s mužstvem KP Jihomoravksého kraje Baníkem Ratíškovice.

Hosté avízovali oslabení, přesto se tak jednoznačné vítězství nečekalo. Hrálo se na tréninkovém, jinak náhradním hřišti, protože ve středu pršelo a trávník na na place by utrpěl. Menší hřiště nám nesedí, mužstvu pasuje hřiště normálních rozměrů. Od začátku jsme byli lepším mužstvem. Hosty zlobil hodně Zelinka na pravém křídle, ten však své příležitosti nevyužil. Až přišla 15. minuta, kdy Sopůšek se krásně na pravé straně uvolnil, přihrál Kuklovi, jeho střelu brankář vyrazil, ale kostrbatě se dostal do sítě. 1:0. Ve 25. minutě hosté ztratili na půli míč, před Chodurou se otevřel prostor, který dokázal střelou k tyči zvýšit na 2:0. Hosté brankáře Gaška skoro vůbec neprověřili. V 35. minutě dostál pěkný balon za obranu Bartošek a obrana hostí nestíhala. 3:0. Potom za pouhou minutu Se za obranu dostál Sopůšek a stav se zase měnil 4:0. Za necelé dvě minuty to z hosty bylo ještě hůř. Nestačili na Zelinku, který poločas završil pátou brankou.5:0. V poločase přišli na hřiště Zlínský a Řiháček, odešli Skovajsík a Bartošek. V 50. minutě unikl Zelinka, poslal centr před branku, kde byl David Zlínský a bylo to 6:0. Potom se zase střídalo. Odešli Kukla a Šimoník, přišli Roman Martiš a Přecechtěl. Hosté byli zaskočeni naší hrou a jen těžko se dostávali k ohrožení Gaška. V 65. minutě unikl po levém křídle Martiš, poslal míč před branku, kde jsme doráželi balon, ale úspěšný byl až Sopůšek, který zvýšil na 7:0. V 69. minutě padl nejkrásnější gól celého zápasu. Sopůšek byl na velikém vápně a z otočky trefil šibenici ratíškovické branky. 8:0. Ke slovu se dostali však i hosté, když v 74. minutě dali čestný úspěch. 8:1. Hodnocení: Hosté přijeli oslabeni, přesto jak trenéři, tak i diváci očekávali vyrovnanější zápas. Jen ať mužstvu taková forma vydrží i v mistrovských zápasech.

Sestava: Gašek, Škorec, Uhlíř, Lipoti, Skovajsík, Zelinka, Sopůšek, Chodura, Kukla, Bartošek, Šimoník.