4 - Pohárové utkání 3. června 2017 18:30
Spartak Hluk 5:0 FC Babice
TJ Spartak Hluk B-FC Babice 5:0

V sobotu 3.6.2017 v 18.30h se hrálo finále okresního poháru na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Soupeřem našeho béčka bylo mužstvo mužstvo Babic, které hraje o třídu níže. Proto bylo naše béčko mírným favoritem, už jenom proto, že mužstvo po utkání s Koryčany posílili vždy na poločas Tomáš Martiš a Jan Dohnal. To bylo rozhodující pro celý vývoj utkání. Oba předvedli excelentní výkony, dali každý po dvou brankách. K tomu jim sekundovali i ostatní hráči, včetně dorostenců. Výsledek 5:0 hovoří za vše. Už v 10. minutě vypracoval Masařík šanci pro Martiše a bylo to 1:0. v 19. minutě na hranici pokutového území udělal Martiš několik kliček a tvrdou střelou překonal Babického brankáře a bylo to 2:0. Ve 30. minutě se zranil velmi agilní Zlínský, který si přivodil zranění ramene a byl odvezen do nemocnice. Vystřídal ho Sabo, který ve 33. minutě zvýšil na 3:0. Do druhého poločasu vystřídal Dohnal Martiše a byl to on, který ve 46. minutě zvýšil na 4:0. Když Dohnal po úniku z půlky hřiště překonal babického brankáře popáté, byl už dávno zápas rozhodnutý. Potom se v našem mužstvu prostřídali někteří hráči, aby si mohli užít tohoto významného zápasu. Naše mužstvo se už do útočení nehrnulo, Babice získali pole, ale brankáře Kovaříka nepřekonali ani z P.K. Bylo to pro ně kruté, ale takový je fotbal. Naše mužstvo hrálo to, co potřebovalo a mužstvo Babic přehrávalo jak technicky, tak i rychlostně a fotbalovým myšlení. Potěšitelné je, že to hrálo mužstvo hodně mladé, které bylo doplněno zkušenými hráči. Dorostenci Otrusiník, Machala Miroslav, Petr Kuřina jsou ročník 1998, Tomáš Ševčík 2000, Dekret 1997, Sabo 1996, Masařík 1994. Pro Hluk je to historický úspěch, jelikož se ještě nikdy nestalo, že by Hlučané nějaký pohár vyhráli. Pohár Za vítězství jim předali funkcionáři OFS, předseda Miko , předseda STK Šátek a člen výkonného výboru Pavel Franěk. Sestava: Kovařík, Janča, Dekret (Abrhám), Machala Jan, Otrusiník(Straka Jiří), Machala Miroslav, Kuřina, Chytil, Masařík (Ševčík), Zlínský, (Sabo), Martiš ( Dohnal). Na lavičce ještě zůstali, Loutocký a Gál Matěj. Trenéři Luděk Loutocký a Jurásek Štěpán.Na závěr oslav se konal v Hluku, v době, kdy tento referát píši, menší ohňostroj. Tak skončila pro béčko, jedna z úspěšných kapitol. Bylo to však dílo kolektivní, protože se na tomto úspěchu podílelo mnoho lidí.