Začátek podzimní části sezóny 2016-2017 nebyl ideální. Hned v prvním zápase v Nedachlebicích scházeli v základní sestavě Fojtík, Machala A. a Lipoti. Utkání skončilo 1:1, na Pk. jsem prohráli 5:4. Nekompletní jsme hráli i doma s Bojkovicemi, přesto jsme vyhráli 3:1. Ve stejné sestavě jako v Nedachlebicích jsme hráli i v Nivnici  Lipoti sice nastoupil, ale zranění nebylo vyléčeno, tak musel střídat).  V obou zápasech byl v brance Lukáš David, dorostenec ročníku 1999. Tady jsme odehráli nejhorší zápas v sezóně. Scházela nám ještě herní pohoda, zkrátka zápas se mužstvu nevydařil. To byla jediná porážka po 90. minutách v celé podzimní sezóně. Hráči  si po zápase uvědomili, že pouze fobalovost nestačí. Přidalo se na bojovnosti, zodpovědnosti a nasazení, a mužstvo se dočkalo úspěchů. Série vítězných 10 zápasů, z toho 7 jich bylo bez obdržené branky,  vyneslo mužstvo na 1. místo. Prvenství po polovině sezóny s náskokem 6 bodů je naprosto zasloužené. Ve většině zápasů jsme měli herní převahu. Za podzim máme nejlepší útok (39 branek) a také nejlepší obranu (pouze 9 gólů). Velkým kladem je úspěšné adaptování mladých odchovanců Hluku, Martiše (1997) a Kryla (1996)l do mužstva Za úspěchem stáli všichni hráči, i ti, kteří nharadili hráče základního kádru v začátku sezóny. Patří jim všem za to poděkování. Doufáme, že se tým udrží pohromadě, a že se nám budou vyhýbat zranění. Cíl pro jarní sezónu by měl být jasný, vítězství v soutěži. Poděkování patří i věrným fanouškům, kteří mužstvo doprovází i na utkání na cizích hřištích.

Statistika:

Odehrané zápasy: Bihári Radek 1169 minut (99%), Martiš Tomáš  1143 minut (97 %), Dohnal Jan a Galuška Michal 1080 minut (92%)

Nejlepší střelci: Dohnal Jan 9 branek, Bihári Radek 8 branek, Martiš Tomáš, Zalubil Martin 6 branek.

Aistence u gólů. Dohnal Jan 6x, Bihári Radek 5x, Galuška Michal, Machala Ondřej 4x

Hodnocení podzimní části provedl trenér A mužstva Václav Uhlíř.