AZ Sport Agentura Kinder Cup v Hluku dne 18. 12. 2016

V neděli 18. 12. 2016 se konaly v hlucké sportovní hale turnaje přípravek AZ Sport Agentura Kinder Cup 2016, kterého se zúčastnilo celkem 8 mužstev: Spartak Hluk, Vlčnov, Uherský Brod, Bojkovice, Strání, Ostrožská Nová Ves, Kunovice a Hradčovice. Tyto mužstva představují v okrese,  jistě sem patří i Staré Město a Buchlovice, tu nejlepší úroveň. Hrálo se na hřišti ohrazené florbalovými mantinely, ceny při vyhodnocení nejlepším mužstvům předali Michal Kordula, asistent  trenéra I. mužstva FC Slovácko a Zdeněk Botek, šéftrenér mládeže stejného klubu. Konečné pořadí mladších přípravek ročník 2008 a mladší. 1. Bojkovice, 2. Strání, 3. Spartak Hluk, 4. O. N. Ves, 5. Kunovice, 6. Vlčnov, 7.  Uherský Brod, 8. Hradčovice. Nejlepším brankářem byl podle nominací trenérů všech mužstev vyhodnocen: Marián Boček z Hluku, nejlepší hráč Michal Ridoško z Bojkovic a nejlepší střelec Adam Konečný z Hluku, který vstřelil 7 branek.

V 13.30 začali svůj turnaj starší přípravky, které hrály bez mantinelů. Všechna mužstva podávala velmi dobré výkony, o čemž svědčí i hodně těsných výsledků. Zúčastnila se stejná mužstva, jen Vlčnov vystřídala Nivnice. Vítězství nakonec připadlo domácímu mužstvu, které využilo zaváhání kluků z Uherského Brodu, kteří v posledním zápase remízovali se Stráním 1:1. Vzájemný souboj skončil 0:0. Domácí nedostali za celý turnaj branku, Broďané zase nastříleli nejvíce branek, devatenáct. Pořadí bylo následující: 1. TJ Spartak Hluk, 2. Uherský Brod, 3. Bojkovice, 4. Kunovice, 5. Nivnice, 6. Strání, 7. O. N. Ves, 8. Hradčovice. Nejlepší brankář se musel losovat, protože Podškubka z Hluku, Zámečník ze Strání a Kolaja z Nivnice měli shodně dvě nominace. Los rozhodl ve prospěch Zámečníka ze Strání. Nejlepší hráč byl vyhodnocen Matěj Pančík z Hluku a nejlepší střelec Gazdík Jan z Uherského Brodu, který vstřelil 7 branek. Boje byly velmi urputné, ale někdy se zapomínalo na fotbalovost. Utkání sledovalo hodně diváků z řad rodičů, kteří své ratolesti povzbuzovali, je škoda, že takových turnajů není za zimní přestávku více. Kluci by se víc zdokonalili v technice a v dalších fotbalových dovednostech, což by přispělo i ke zlepšení jejich výkonnosti.