V neděli 29. 7. hrálo hlucké áčko v 10.00 v Ostrožské Lhotě svůj přípravný zápas s mužstvem I.A. třídy z Buchlovic. Tady budou mít Hlučané svůj domov po celý podzim, jelikož se v Hluku rekonstruje stadion. Je potřeba brát tento zápas ze tří úhlů. Byl to zápas přátelský, hrál se v 10.00 hodin a ve velkém vedru. Hosté z Buchlovic začali lépe. Byli rychlejší, přímočařejší, důrazní a  za čtvrt hodiny si vypracovali i jednu gólovku, kterou jim vychytal branká ř Fojtík. V 15. minutě se od půlící čáry vydal na samostatný únik Mira Machala, obešel i brankáře, ale míč do branky neprotlačil, stejně jako z dorážky Jaroněk. V 18. minutě pak Sedláček centroval z levé strany na hranici malého vápna, kde si naběhl Kukla, který střelou do protipohybu dal první branku zápasu. 1:0. Ve 20. minutě napřáhl z 25. metrů Galuška a střelou k tyči nedal brankáři hostů šanci. 2:0. Ve zbytku zápasu stojí za zmínku tři tutovky Jaroňk. Poprve se dostal sám k brankáři, ale dle rozhodčího Němce, ho čistě obral hostující obránce. Podruhé a po třetí, kdy se dostal až brankáři, jeho obstřely skončily v autu za brankovou čarou. Hned ze začátku druhého poločasu hostující hráč pěknou falšovanou střelou z hranice pokutového území  snížil na 2:1. Domácí měli sice převahu, ale v pokutovém území se nemohli proti důrazné obraně prosadit. Až v 68. minutě pronikl Galuška do pokutového území hostů a pěknou střelou zvýšil na 3:1. Posledních 20 minut se hrálo už většinou na polovině hostů, za zmínku stojí velká šance Jaroňka. Po chybě obrany hostů obešel i brankáře,ale prázdou branku minul. Největší šance zápasu. Hosté hráli v obraně spolehlivě, bránili v sedmi hráčích, takže do vyložených šancí se už domácí nedostali. Hosté se předvedli jako sympatické bojovné a důrazné mužstvo a přispěli k solidní úrovni zápasu. Domácícm scházeli Dohnal, Baroň a snad také Hanák (je to ve vyřizování) a zraněný Červinka. Sestava: Fojtík, Otrusiník, Horák, Zalubil, Šimčík, Sedláček, Kukla, Machala O. ( Vozár), Galuška, Machala M. ( Bílek), Jaroněk.