V pátek17.3.2023 vyrazila výprava starších žáků na svůj první mezinárodní zápas v životě.Na pozvání takouského mužstva Wetzelsdorf si tak jeli odbýt svůj první mezinárodní křest. Vše zařídil Tomáš Martiš, hráč Spartaku Hluk a trenér starších žáků, který 1 a 1/2 roku zde hrával. Wetzelsdorf je předměstí města Poysdorf, kousek za Mikulovem. Vyrazilo se ve 14.30 od Sportovní haly v Hluku. Autobus byl plný, protože i rodiče a známí byli zvědaví na to, jak dopadne tento souboj. Vybavení byli slováckým produktem, aby mohli Rakouským přátelům nabídnout něco na zahřátí.Protože se vědělo, že kluci z Rakouska jsou o rok starší, povolali trenéři i Matěje Pančíka. Zápas začal v 17.30 a hned od začátku bylo vidět, že fotbalový rozdíl je velký.  My jsme povolali 16 hráčů, aby všichni kluci měli možnost si zahrát. Během zápasu byl silný vítr, myslím si, že to nebylo větrníky, které zhlížely na zápas v blízkosti hřiště.  Domácí kluci skoro o hlavu větší, jsou však po fotbalové stránce pozadu. Měli však vynikajícího brankáře. Nám nešlo o výsledek. prioritou bylo, aby si všichni kluci zakopali. Poločas skončil jen 1:0, když branku dal Hnilička. Druhý poločas, už za umělého osvětlení,  jsme měli větší převahu, i když jsme hráli proti větru. Pančík 2x, Hájek a Stašek 1x určili skóre 5:0. Pozápase nám všem, i rodičům, dali skvělé párky, kluci si zařádili a po 20.00 hodině jsme vyrazili zpět do Hluku. Byl to hodně vydařený zájezd, kluci na to budou mít výborné vzpomínky. Kteří kluci se zájezdu zúčastnili a podíleli se na vítězství: Boček Marián, Boček David, Stašek David, Dohnal Jiří, Málek Jakub Šantrůček Marek, Burda Michal, Špaňhel Michal, Matuštík Ondra, Havlík tomáš, Kurtin Tomáš, Skuček Vojtěch, Hnilička Tomáš, Pančík Matěj, Minařík Tomáš , Hájek Viktor. Kluci děkujeme za dobrou reprezentaci našeho oddílu Spartak Hluk.