Tentokrát v pátek 14.6.2024 jsme hráli svůj poslední mistrovský zápas v Osvětimanech. Domácí kádr hráčů nabitý nadějemi ze Slovácka chtěl zvítězit a oplatit podzimní porážku v Hluku 6:2. Od začátku se domácí snažili měli míč na svých kopačkách. My jsme byli na ně dobře připraveni. Domácí nejvíce kombinovali na své polovině, v útočné fázi byli jaloví a za celý poločas si nějakou vyloženou šanci nevypracovali. My jsme byli úspěšnější.Ve 20. minutě ještě měli domácí štěstí, protože míč jen těsně minul jejich svatyni. V 26. minutě utekl domácí obraně Bartošek a vstřeli první branku zápasu.0:1. V 35. minutě unikl po chybě domácích Zelinka, ideálně nahrál Dohnalovi, ale náš kanonýr Macháčka v brance domácích nepřekonal. V poločase jsme měli po svých šancích vést 3:0. Držení míče nemá na výsledek utkání vliv, rozhodují šance a góly. V 46. minutě šel Dohnal znovu sám na Macháčka, ale nejlepší domácí hráč opět zachránil. V 50. minutě dostál do sítě domácích míč Bartošek, pomezní však mávl ofsajd. Potom domácí přidali, měli několik závarů v našem pokutovém území, trefili tyčku, branky se pak dočkali v 65. minutě, kdy jejich kanonýr Tomaštík tvrdou ranou Pěgříma překonal. 1:1. Domácí dále kombinovali ve  středu hřiště, pokud se vydali ve větším množství do naší připravené obrany, čekaly je naše brejky. Několikrát jsme šli v početní převaze na domácí branku, špatně jsme to vyřešili. Jednou jsme také nastřelili tyčku. Kdybychom to měli posuzovat podle vyložených šancí, tak bychom měli vyhrát 4:2. S tím souhlasila i většina domácích fandů. Územní převaha ještě neznamená vítězství, Fotbal je hra také taktiky  av tom jsme byli tentokrát lepší. Byl to od našich hráčů velmi kvalitní výkon, i když scházel Lipoti, opora našich obraných řad.. Sestava:Pěgřim, Škorec, Uhlíř, Šimoník, Skovajsík (Martiš Roman- byl však zraněn po souboji s domácím hráčem při útočné akci, faul písknutý nebyl. Nahradil ho sedmnáctiletý dorostenec Omelka), Zelinka, Chodura, Matejka, Sopůšek, Bartošek, Dohnal.