V sobotu 13.7.2024 jeli kluci z áčka do Rohatce na první přípravný zápas. Scházeli dal Martiš Tomáš- který se vrací z Uherského Brodu, Sopůšek, Dohnal, Matejka, Martiš Roman  a to je v soukolí tohoto mužstva znát. Poprve nastoupila i posila z Nivnice Radim Straňák, případné další se očekávají. Na stídání byli připraveni dorostenec Omelka a návrátilec z O.N. Vsi David Zlínský. V týdnu byli pouze dva tréninky, takže  lze tento zápas považovat za počínající přípravu. Domácí Rohatec je ambiciozní mužstvo, které se pokusí v této sezóně o postup do KP Jihomoravského kraje. V mužstvu hraje šest Slovenských hráčů, tři jsou z Hodonína, ostatní jsou z Rohatce a blízkého okolí. Od začátku se hrálo velmi opatrně, my jsme měli na hrotě Zelinku, což není jeho pozice. V rozehrávce jsme byli hodně nepřesní, což domácí využívali. Někdy jsme hráli až naivně, což se nám v mistrovských zápasech nestává. Ve 20. minutě jedna taková rozehrávka znamenala míč v naší síti. 1:0. Potom šel Chodura se Zelinkou sami na jednoho obránce, ale řešili to špatně. To se nám vymstilo. Václav Škorec nstačil na domácího útočníka, do pokutového území přiběhl pomoci Zelinka, ale byla z toho penálta.2:0 Ve 40. minutě domácí brankář před pokutovým územím hodně riskoval, náš hráč mu sebral balon a byl z toho faul, za který se v mistráku vylučuje. Toto byl však přátelák ahrát proti domácím deseti hráčům by bylo k ničemu. K míči se postavil Straňák a krásnou střelu do růžku, brankář vyrazil pod nohy Zelinkovi, ten nezaváhal. 2:1. Výsledek jsme však do poločasu neudrželi. Další kiks v obraně domácí potrestali. 3:1. V poločase nastoupil do branky místo Pěgřima Peprna, teprve 17. letý gólman. Prvních 10. minut jsme se doslova kopali za uši. Bylo otázkou času, kdy domácí náskok navýší. V 60. minutě jsme pak založili pěknou akci, míč se dostal v pokutovém území ke Stranákovi a ten snížil na 3:2. Vystřídali jsme a do hry šel 17.- ti letý zálložník Dominik Omelka (odešel Skovajsík) a na hrot 19.-ti letý David Zlínský (odešel Uhlíř). Začínali jsme se víc prosazovat a v 65. minutě Bartošek prohodil do uličky Zelinkovi, ten byl v pokutovém území faulován a byl z toho P.K. Ten proměnil Bartošek 3:3. Domácí nabuzeni trenérem chtěli mít bezpodminečně skalp našeho mužstva, ale už jim to tak nešlo. Naopak v 80. minutě se z boku řítil na branku sám David Zlínský, bohužel střela šla těsně vedle. Ještě v 85. minutě měl David Zlínský po centru do pokutového území míč na dlouhou nohu a přestřelil. Byl to kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. Bylo však vidět, že sestava není úplná  mají před sebou přípravné období. Sestava: Pěgřim, Škorec, Lipoti, Uhlíř, Skovajsík, Řiháček, Šimoník, Chodura, Straňák, Zelinka, Bartošek